ОДРЖАН САСТАНАК СА ПРЕДСТАВНИЦИМА МИНИСТАРСТВА ЗА РАД
Након упућеног захтева за одржавање састанка, достављеног од стране Синдиката Министарству за рад, запошљавање, борачка и социјална питања, јуче је у просторијама ресорног министарства одржан састанак представника Синдиката запослених у здравству и социјалној заштити Србије са представницима Министарства за рад и Управе за безбедност и здравље на раду.
Министарство за рад су представљали и посебни саветници министра Мира Баста и Мирослав Васић, а Управу за БЗНР, Мира Божић, виши саветник из Управе за безбедност и здравље на раду.
Представници Синдиката су још једном таксативно навели одредбе ПКУ за социјалну заштиту које је потребно хитно изменити ради изједначавања запослених у социјалној заштити са осталим запосленим у јавном сектору и обавили разговоре са представником Управе за безбедност и здравље на раду ради уподобљавања одредби ПКУ са законом. Такође, инсистирали смо да се по хитном поступку приступи преговорима за закључивање новог ПКУ.
Указали смо и на неопходност измена и допуна Уредбе о коефицијентима…, за оне запослене којима коефицијенти до сада нису повећавани, са посебни освртом на администрацију, здравствене раднике, неговатељице, геронтодомаћице, куваре и остале нездравствене раднике, а све у складу са раније закљученим Протоколом са Владом. Синдикат је поново указао на неравноправан положај здравствених радника у односу на колеге из делатности здравства и инсистирао да им се плате повећају и обезбеде сва права гарантована позитивним прописима.
Представници Министарства за рад су исказали разумевање за истакнуте захтеве Синдиката и изнели уверавања да ће се након што Министарство финансија одобри потребна финансијска средства, приступити преговорима за закључивање новог, бољег ПКУ за социјалну заштиту.
Настављамо активности у циљу побољшања радноправног и материјалног положаја запослених и од закључивања повољнијег ПКУ нећемо одустати !!!


